11 lutego 2018 Brak komentarzy admin Trądzik , ,

Problem z trądzikiem to bardzo częste pośród nastolatków schorzenie cery. Duża rzesza nastolatków ma kompleksy z powodu tych niezbyt ładnie wyglądających krostek na buzi. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale również na skórze pleców lub na rękach. Trzeba zatroszczyć się o to, aby regularnie dbać o skórę dotkniętą tym schorzeniem, ponieważ w momencie zignorowania problemu, na skórze mogą powstać obecne do końca życia blizny.

Skąd się bierze trądzik? Są to najczęściej zmiany spowodowane hormonami, które nie są stabilne w okresie nastoletnim. Jaką metodą pozbyć się zmian trądzikowych?

Przede wszystkim trzeba się wyposażyć w skuteczne preparaty. Najwłaściwiej jest zakupić je w aptece, gdzie aptekarz pomoże nam wybrać najwłaściwszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą występować one w postaci żelu, toniku lub kremu. Popularna jest także maść na trądzik oraz tabletki doustne, które mają działać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zatroszczyć się o zbilansowaną dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać także różnego typu maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się także napary roślinne. Niekorzystnie za to na cerę trądzikową działa zbyt długie przebywanie na słońcu a także wykorzystywanie kosmetyków, które zatykają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.