Trądzik to nie tylko zmora dojrzewających nastolatków – zdarza się, że możemy się z nim borykać także w dorosłym wieku, nie będąc w stanie do końca go zlikwidować. Jest on bardzo szpecącą i przykrą przypadłością, zwłaszcza że pozostają po niej przebarwienia i blizny na twarzy, a tych pozbyć się jeszcze ciężej niż samego trądziku.
Przyczyną powstawania pryszczy są zmiany hormonalne, a na te można wpływać pośrednio poprzez zmianę pożywienia. Jeśli nasza dieta bogata jest w tłuszcze, przetworzone produkty, duże ilości związków chemicznych, wówczas gospodarka hormonalna jest nieuregulowana oraz trudno będzie pozbyć się pryszczy na zawsze. W takim razie kluczowe sposoby na pryszcze to: modyfikacja diety, przestawienie się na zdrowsze jedzenie, odstawienie wysoko przetworzonych potraw i nawilżanie skóry od wewnątrz.

Można także przetestować różne babcine sposoby, jednak warto mieć na uwadze to, że bez diametralnej zmiany trybu życia niewiele one pomogą. Przykładowo: aspiryna na trądzik to bardzo skuteczny domowy sposób na błyskawiczne wysuszenie pryszcza. Aspiryna ma właściwości przeciwzapalne, więc jeśli rozmoczoną tabletkę aspiryny wmasujemy w zmienione wypryskami miejsca, wówczas może się to okazać strzałem w dziesiątkę – pod warunkiem jednak, że zatroszczymy się także o profilaktykę, czyli nie dopuścimy do powstawania kolejnych pryszczy.

Niektórzy zalecają także drożdże na trądzik, tym razem w formie napoju do picia. Nie jest to może szczególnie smakowity napój, jednak warto go wypróbować – świeże drożdże wymieszać z wodą, by się rozpuściły, a następnie wypić szklankę takiego napoju dziennie. Okazuje się, że często domowe sposoby są najprostsze, najtańsze i najbardziej skuteczne. Jeśli wyskoczył nam pryszcz na brodzie i nie posiadamy akurat żadnej maści na pryszcze – wypijmy szklankę wody z drożdżami oraz nasmarujmy pryszcza aspiryną. Nawet jeśli nie pomoże to w stu procentach zlikwidować naszych zmian skórnych to na pewno nie zaszkodzi, a do tego – drożdże i aspiryna to w istocie niedroga metoda lecznicza, którą dodatkowo znaleźć można w każdym mieszkaniu bez konieczności wybrania się do apteki!